MEDYCYNA I GINEKOLOGIA ESTETYCZNA ORAZ CHIRURGIA PLASTYCZNA DLA CIAŁA PO CIĄŻY

Ciąża jest czasem, w którym ciało, a szczególnie brzuch jest obiektem zachwytu. Po porodzie sposób postrzegania ciała potrafi zmienić się diametralnie, a kobieta zamiast podziwiać – widzi niechciane problemy estetyczne: nadmiernie wypadające włosy, worki i cienie pod oczami, zmarszczki, wiotką skórę w szczególności na piersiach i brzuchu, rozstępy, cellulit oraz poszarpane wejście do pochwy. Dodatkowo, połogowe zmiany hormonalne, którym fizjologicznie mogą towarzyszyć spadki nastroju, eskalują poczucie niezadowolenia z własnej fizyczności.
Nie każda młoda mama ma możliwość spędzania wielu godzin na siłowni w celu powrotu do dawnej sylwetki. W takich sytuacjach bardzo wygodnym rozwiązaniem staje się zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej i plastycznej, chirurgii plastycznej.

Twarz

Ujędrnienie i ujednolicenie kolorytu cery jest możliwe poprzez zastosowanie mikrodermabrazji, odpowiedniego peelingu, mezoterapii i zabiegów laserowych (Palomar Emerge, laser CO2) lub radiofrekwencji. W przypadku występowania rumienia czy teleangiektazji istnieje konieczność wykonania zabiegu laserem KTP.
Jednak niekiedy nie ma potrzeby, aby posługiwać się urządzeniami z parku maszyn estetycznych i wystarczy niewielka ilość kwasu hialuronowego, by wypełnić bruzdy nosowo-wargowe czy lwie, bądź toksyny, aby zredukować poziome zmarszczki na czole.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Odbywa się za pomocą kilku sposobów. Poza zbilansowaną dietą i wysiłkiem fizycznym skuteczne jest połączenie lipolizy fizycznej z użyciem radiofrekwencji (Maximus Trilipo) oraz adipolipolizy iniekcyjnej. Dodatkowo rytuał można wzbogacić o użycie odpowiednio dobranych, wyszczuplających bandaży i promieniowania podczerwonego. Zwykle potrzeba serii około 6 zabiegów, aby zobaczyć znaczącą różnicę w wyglądzie skóry.
W przypadku bardziej zaawansowanych problemów z tkanką tłuszczową lub nawisami skórnymi w obrębie brzucha, boczków, pośladków, ud, bryczesów, ramion do rozważenia pozostaje liposukcja i chirurgiczna plastyka powłok ciała.

Zabiegi na rozstępy i blizny

Medycyna estetyczna potrafi je redukować, ale ważne jest, aby zgłosić się do lekarza możliwie szybko po urodzeniu dziecka. Im bardziej inwazyjny zabieg wybierzesz tym szybszy będzie efekt. Do zabiegów można użyć: laser frakcyjny ablacyjny, laser frakcyjny nieablacyjny, plazmę, radiofrekwencję, mezoterapię, mikrodermabrazję, kremy i zabiegi retinolowe, bandaże. Popularne są też zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego.

Cellulit po ciąży

Jest częstym problemem u młodych mam. Gdy komórki tłuszczowe rozrastają się nierównomiernie, do poprawy wyglądu skóry przyczyniają się zabiegi drenujące, w tym endermologia oraz radiofrekwencja (Maximus TriLipo) w zestawieniu z bandażami Arosha.

Okolice intymne

Dzięki ginekologii estetycznej i plastycznej można poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych, ich funkcjonalność, ale także odzyskać wiarę we własną kobiecość. Jest to dziedzina, która niweluje niektóre strukturalne oraz funkcjonalne problemy kobiet w okresie poporodowym, okołomenopauzalnym, ale także u tych, które zmagają się z rozwojowymi lub pourazowymi defektami w obrębie zewnętrznych narządów płciowych i pochwy.

Po przebytej ciąży mogą wystąpić problemy z zakresu ginekologii estetycznej lub plastycznej. Wśród zabiegów, przywracających zadowolenie z życia seksualnego, codzienny komfort oraz pewność siebie, o które często pytają młode mamy, są:
● laserowe zwężanie pochwy
● redukcja tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym
● plastyka przedsionka pochwy i krocza
● plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy
● labioplastyka (plastyka warg sromowych)
● powiększanie punktu „G”
● modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym
● odmładzanie pochwy kwasem hialuronowym
● redukcja blizn na kroczu

Zarówno medycyna jak i ginekologia estetyczna, a także chirurgia plastyczna, mogą pomóc w szybkim powrocie do formy ciała, którą młode mamy miały tuż przed okresem ciąży. Jako CENTRUM MEDYCZNE Kobieta i Matka jesteśmy w stanie pomóc, konsultując, oraz oferując szeroki zakres zabiegów w tych dziedzinach, a następnie zadbać o utrzymanie dobrych efektów.


Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej 220 zł
Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej 220 zł
Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki i fałdów międzywargowych 4800 zł
Plastyka warg sromowych, przedsionka pochwy i krocza od 7500 zł

CENTRUM MEDYCZNE

Kobieta i Matka


Umów wizytę Odbierz wyniki

Kontakt telefoniczny, smsowy lub elektroniczny:

T: 503 632 600

E: kontakt@kobietaimatka.pl

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)