LIFTING POCHWYSfera kobiecej seksualności w dużej mierze jest sferą psychoemocjonalną, jednak nierzadko rzutują na nią aspekty fizyczne, w tym przede wszystkim wygląd sromu i pochwy. Źródłem problemów bywają wady wrodzone, a niekiedy defekty nabyte – po porodzie/porodach, po operacjach przezpochwowych, czy w końcu defekty powstałe w wyniku przebiegu procesu starzenia. Różnego rodzaju nieprawidłowości okolic intymnych często przyczyniają się do braku satysfakcji z pożycia seksualnego oraz zaniżenia samooceny kobiet. Aby temu przeciwdziałać powstał cały wachlarz ogólnodostępnych metod zabiegowych, dzięki którym, w sposób małoinwazyjny, można udoskonalać, modelować, ujędrniać, odmładzać okolice intymne. Jedną z nich jest lifting pochwy z zastosowaniem nici PDO badź autologicznej tkanki tłuszczowej. - Tego typu zabiegi są rekomendowane pacjentkom jako alternatywa względem inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Jak wykonać lifting pochwy?

Aby uniknąć chirurgicznych metod zwężania wejścia do pochwy, czy nawet plastyki całej pochwy, bądź rekonstrukcji mięśni okolic intymnych, można wykonać lifting pochwy bez skalpela, z zastosowaniem haczykowatych nici biodegradowalnych. Nici stosowane podczas małoinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu zwężają pochwę. Dzięki wykonaniu takiej procedury uzyskuje się nie tylko efekt korzystny estetycznie, ale także pozytywny efekt w kontekście zwiększenia satysfakcji ze współżycia seksualnego - dla obojga partnerów. Inną metodą służącą temu samemu celowi jest przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe podaje się w postaci specjalnie przygotowanych frakcji, iniekcyjnie, pod powierzchnię błony śluzowej pochwy. Aby zwielokrotnić pożądany efekt powyżej wspomniane zabiegi można poprzedzić zabiegiem z zastosowaniem lasera frakcjonującego, ablacyjnego CO2 lub wiązki radiofrekwencyjnej. (O szczegóły zapytaj lekarza w Gabinecie!).

Jakimi nićmi można wykonać zabieg liftingu pochwy?

Nici przeznaczone do zabiegów w okolicach intymnych muszą być produktem medycznym, z odpowiednim, europejskim certyfikatem rejestracyjnym – te warunki spełniają nici liftingujące Vaginal Narrowed. Mają one strukturę haczykowatą i są wykonane z poliprolaktonu czyli biodegradowalnego polimeru, ulegającemu rozpuszczeniu po 8-12 miesiącach od momentu osadzenia w tkankach.

Jak przebiega zabieg liftingu pochwy z zastosowaniem nici?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Śluzówka pochwy jest smarowana znieczulającym kremem z lignokainą, a następnie poddawana bezbolesnym iniekcjom z dodatkowym środkiem analgetycznym. Pod śluzówką przedsionka pochwy umieszczane są nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Efekt zabiegu jest natychmiastowy.
O możliwe powikłania po zabiegu i o zalecenia zapytaj lekarza w Gabinecie!
Zabieg trwa od 20 do 30 minut i zawsze jest wykonywany przez lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu liftingu pochwy?

  • nadwrażliwość na poliprolakton – jeśli lifting pochwy jest wykonywany z zastosowaniem nici
  • czynne infekcje narządów rodnych
  • czynny stan zapalny okolicy zabiegowej
  • ciąża
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 roku życia


W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, jakkolwiek ostateczny, pełny efekt powinien być osiągnięty po około 2-3 tygodniach. Po takim czasie odbywa się wizyta kontrolna, podczas której lekarz i pacjentka oceniają rezultaty zabiegu. Satysfakcjonujący efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat, ze względu na długoterminowe pobudzenie fibroblasów, które produkując kolagen i elastynę, zapewniają właściwe napięcie, zwiększenie nawilżenia i poprawę elastyczności tkanek. Po około 2-3 latach należy wykonać zabieg podtrzymujący.
W celu podtrzymania satysfakcjonującego efektu po aplikacji nici podśluzówkowych należy zastosować się do zaleceń, o których szczegółowo informuje lekarz podczas zabiegu.


Ginekologia estetyczna

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności żeńskich narządów płciowych.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600