Mikropigmentacja medyczna

Dzięki mikropigmentacji medycznej możliwe jest wizualne odtworzenie brodawki sutkowej, kamuflowanie plam bielaczych, odtworzenie ust po operacji rozszczepu wargi, a także wizualne odtworzenie włosów na twarzy i głowie.
Jest to zabieg, polegający na wprowadzeniu w naskórek pigmentów nieorganicznych. Pigmenty nieorganiczne, czyli te uzyskiwane z minerałów, zapewniają bezpieczeństwo, są neutralne dla organizmu ludzkiego, przez co reakcje alergiczne są praktycznie wyeliminowane.



Możliwe jest wizualne odtworzenie brodawki sutkowej u osób, które zostały jej pozbawione lub wzmocnienie jej kolorytu poprzez dobór pigmentu o odpowiednio wybranym odcieniu. Możliwa jest również zmiana wielkości i koloru istniejących brodawek.
Z kolei mikropigmentacja plam bielaczych polega na zbliżeniu ich kolorytu do kolorytu zdrowej skóry.
Poza tym możliwe jest odtworzenie ust po operacji rozszczepu wargi. Usta po takim zabiegu często są zdeformowane oraz widoczna jest blizna. Niedoskonałość jest korygowalna poprzez nadanie odpowiedniego kształtu i koloru miejscu rozszczepienia.
Możliwe jest także wizualne odtworzenie włosa na twarzy i głowie – w przypadku łysienia plackowatego, oraz w przypadku miejscowego braku włosów, na przykład z powodu blizn lub przerzedzenia włosów. Zabieg polega na wizualnym odtworzeniu włosków na twarzy w przypadku blizn (zarost u mężczyzn), oraz uzyskaniu efektu strzyżonego włosa na głowie.

Czym jest pigment nieorganiczny?

Pigmenty nieorganiczne są uzyskiwane z minerałów. Głównym składnikiem pigmentów mineralnych są: tlenki, krzemiany, glinokrzemiany, siarczki, sole różnych metali w szczególności tlenek żelaza, tytanu, chromu. Pigmenty mineralne zapewniają bezpieczeństwo, są neutralne dla organizmu ludzkiego, dzięki temu reakcje alergiczne są praktycznie wyeliminowane. Kolory są bardziej matowe, mniej intensywne i mniej błyszczące niż w przypadku pigmentów organicznych. Cząsteczki są bardziej homogeniczne (nie przekraczają 15 mikronów) przez co nie migrują zbyt głęboko, są bardziej stabilne i odporne na działanie kwasów oraz światła, dzięki czemu utrzymują się w stanie niezmienionym. Barwnik rozkłada się równomiernie i ulega stopniowej degradacji. Stosowanie wyłącznie hipoalergicznych mikropigmentów mineralnych zapewnia największe bezpieczeństwo zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikropigmentacji medycznej?

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu barwiącego
  • czynne skórne infekcje wirusowe
  • czynne skórne infekcje bakteryjne
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do tworzenia ziarniniaków
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia


Jak przebiega zabieg mikropigmentacji medycznej?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Skóra jest smarowana znieczulającymi kremami i maściami oraz nakłuwana celem dodatkowej aplikacji substancji znieczulającej. Następnie za pomocą specjalistycznego urządzenia wykonywane są nakłucia skóry, podczas których aplikowane są barwniki do jej wnętrza.
Po równomiernej aplikacji barwników nieorganicznych zabieg zostaje zakończony.
  • Pamiętaj, nie masuj miejsc nakłuć!
  • Na opuchliznę stosuj łagodzące preparaty!
  • Pierwszego dnia po zabiegu unikaj kontaktu pigmentowanej skóry z płynami, a przez kolejne 3 dni kontaktu z mydłem i innymi kosmetykami (pigmentowaną skórę należy myć tylko wodą).
  • Pamiętaj, przez dwa, trzy tygodnie po zabiegu nie pływaj w basenie, nie odwiedzaj sauny (chlorowana woda, gorące i mroźne powietrze mogą podrażnić skórę)!
  • Pamiętaj, po zabiegu nie opalaj się!
  • W przypadku pojawienia się, po pigmentacji ust, opryszczki używaj punktowo preparatu Zovirax!

O możliwe powikłania po zabiegu i o dodatkowe zalecenia zapytaj lekarza!

W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie maścią. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne.
Prawidłowo wykonana makiropigmentacja skóry utrzymuje się od 3 do 5 lat, przy czym proces blednięcia rozpoczyna się od momentu wygojenia. Po wykonanym zabiegu należy zgłosić się do lekarza po 3-4 tygodniach na wizytę kontrolną i dopigmentowanie (wizyta bezpłatna).
Mikropigmentację należy uzupełniająco powtórzyć, kiedy kolor staje się mało intensywny, co najczęściej następuje po 12-18 miesiącach. Koszt odświeżającego dopigmentowania jest połową kosztu pierwszego zabiegu.


Mezoterapia i inne

Za pomocą śródskórnych zastrzyków, aktywne substancje zawarte w mezokoktajlach zapobiegają między innymi starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600