REDUKCJA ZMARSZCZEK DŁONI I STÓP

Zmarszczki, zniszczona skóra na dłoniach i stopach

Kondycja skóry na dłoniach bezlitośnie zdradza wiek kobiety. Wraz z upływem czasu i z powodu nieustannego narażenia na szkodliwe czynniki zewnętrzne (takie jak słońce, wiatr, zimno, detergenty) skóra na nich staje się cienka, wiotka, odwodniona i przebarwiona. Doskonałe rezultaty odmłodzenia dłoni można uzyskać stosując mezoterapię z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i mieszanin wieloskładnikowych. Po serii zabiegów skóra dłoni staje się intensywnie nawilżona, elastyczna, napięta, a przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Analogicznie jest ze skórą na stopach. Aby zwielokrotnić efekt odmłodzenia skóry dłoni, warto dodatkowo wspomóc skórę peelingiem.



Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Lekarz indywidualnie, do potrzeb pacjentki, dobiera właściwy zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np.: witaminy, DMAE), tworząc z nich specjalny koktajl lub wybiera gotowy preparat (np. Dermaheal HSR). Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są odpowiednio dobrane koktajle. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Dla pacjentów z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego tuż przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres do 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Jakimi preparatami wykonywana jest mezoterapia?

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega znacznemu zmniejszeniu, przez co skóra traci swoją jędrność, staje się bardziej przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.
Zabiegi mezoterapii przynoszą bardzo dobre efekty w terapiach łaczonych z peelingami medycznymi.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjentki/pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanywanie zabiegów przez 2 miesiące co 2 tygodnie. W fazie podtrzymującej zaleca się wykonywanie zabiegów co 3 miesiące.



Jak pacjentka powinna się przygotować do zabiegu mezoterapii?

Pacjent po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań nie powinien przyjmować przez okres 2 tygodni aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku pacjentów z dużą podatnością do zasinień, zaleca się przed planowanym zabiegiem, przez okres jednego tygodnia stosowanie na obszar zabiegu maści z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). U pacjentów z niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia. Tuż przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający. Można zastosować również inne formy miejscowego znieczulenia. Temat ten przedyskutuj z lekarzem w trakcie konsultacji!



Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?
  • alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik mezokoktajlu
  • ciąża i karminie piersią
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • stany zapalne skóry w tym opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • choroba nowotworowa


Jaka jest cena zabiegu?

Koszt zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości peparatu, który jest wykorzystywany podczas zabiegu. Zapytaj lekarza o koszt precyzyjny koszt zabiegu lekarza w trakcie konsultacji!


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600