Modelowanie warg sromowych większychModelowanie warg sromowych większych jest zabiegiem polegającym na korygowaniu i zwiększaniu objętości warg sromowcyh - dotyczy to korekcji przede wszystkim obszarów zapadniętych, wiotkich, asymetrycznych. Do przywracania utraconej objętości oraz poprawiania konturu warg sromowych większych używa się preparaty medyczne ze specjalną odmianą kwasu hialuronowego, przeznaczoną do zabiegów ginekologicznych.

Jak skorygować utraconą objętość warg sromowych większych?

Aby poprawić objetość wiotkich i zapadnietych warg sromowych można zastosować preparaty ze specjalną odmianą kwasu hialuronowego o bardzo wysokim stopniu usieciowania. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze człowieka, w przestrzeni międzykomórkowej. Jest on wytwarzany przez fibroblasty podobnie jak kolagen, a do jego funkcji należy podtrzymywanie i odżywianie składników budulcowych skóry, ochrona ich przed wolnymi rodnikami, a także pobudzanie produkcji włókien kolagenowych. Poza tym kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że wiąże bardzo dużo cząsteczek wody, a poprzez to oddziałuje na prawidłowe nawilżenie skóry. Podczas naturalnego procesu starzenia fibroblasty produkują coraz mniej kwasy hialuronowego i mniej włókien kolagenowych, co prowadzi do przesuszenia, zwiotczenia i ścieńczenia skóry. Dlatego właśnie, aplikując kwas hialuronowy nie tylko udaje się wypełnić ubytki tkankowe w obrębie warg sromowcyh, ale także odżywić i nawilżyć ich skórę oraz odpowiednio zastymulować fibroblasty do bardziej intensywnej pracy, przywracając im młodzieńcze funkcje.

Jakimi preparatami wykonuje się zabieg modelowania warg sromowych?

Preparaty kwasu hialuronowego różnią się między sobą usieciowaniem, czyli odsetkiem wiązań krzyżowych, poza tym stężeniem kwasu hialuronowego, wielkością cząsteczek kwasu hialuronowego, substancjami wiążącymi i dodatkowymi, a tym samym stabilnością, lepkością, biokompatybilnością, co rzutuje na zasadniczą kwestię - mianowicie na czas utrzymywania się i jakość efektu wypełnienia tkanek. Do modelowania objętości warg sromowych wykorzystuje się preparaty, charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników, korzystające z technologii trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego: Desirial.

Jak przebiega zabieg modelowania warg sromowych?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Skóra jest smarowana znieczulającym kremem Emla lub w razie wyjątkowo niskiego progu bólowego nakłuwana celem dodatkowej aplikacji substancji znieczulającej. Następnie wykonywane są iniekcje kwasem hialuronowego. Preparat podawany jest igłą lub kaniulą wzdłuż wargi sromowej, a następnie rozprowadzany odpowiednimi ruchami dłoni lekarza. Po równomiernym ułożeniu preparatu zabieg zostaje zakończony. O możliwe powikłania po zabiegu i o zalecenia zapytaj lekarza!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii?

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu
  • choroby autoimmunologiczna w wywiadzie, alergie
  • czynne choroby nowotworowe
  • czynne infekcje wirusowe pochwy i sromu
  • czynne infekcje bakteryjne i grzybiecze pochwy i sromu
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do tworzenia ziarniniaków
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 roku życia


W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Po aplikacji kwasu hialuronowego poprawa objętości i napięcia skóry są widoczne natychmiast, jakkolwiek ostateczny, pełny efekt powinien być osiągnięty po 2-3 tygodniach od zabiegu. Pozabiegowe zaczerwienienia i obrzęki mają chcarakter krótkotrwały i mijają po 2-5 dniach. Satysfakcjonujący efekt wolumetryczny utrzymuje się około roku. Po tym czasie należy wykonać tak zwany zabieg podtrzymujący. O szczegóły zapytaj lekarza. Poza typowymi zaleceniami warto także rozważyć kontynuację terapii stymulującej skórę warg sromowych większych poprzez wykonanie serii mezoterapii z zastosowaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i/lub między innymi składników polipeptydowych, witamin, mannitolu. Zabiegi tego typu należy powtarzać co 2-4 tygodnie.


Ginekologia estetyczna

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności żeńskich narządów płciowych.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600